Nestlé Health Science Türkiye’nin yerli enteral beslenme ürünleri, artık kağıt pipetli- Tekirdağ Ak Haber

Read Time:1 Minute, 23 Second

Türkiye’nin ilk yerli enteral beslenme ürünlerini mart ayında tüketicilerle buluşturan Nestlé Health Science Türkiye, şimdi de alanındaki ilk ve tek kağıt pipetli ürünlerini sunuyor. Nestlé Health Science Türkiye’nin yerli enteral beslenme ürünleri, artık çevre dostu kağıt pipetlerle tüketicilerle buluşuyor.

Nestlé’nin medikal beslenme, tüketici sağlığı ve yenilikçi beslenme alanlarında faaliyet gösteren iş birimi Nestlé Health Science Türkiye, hastalığa bağlı malnütrisyonun diyet yönetimi için kullanılan yerli ve yerel üretilen enteral beslenme ürünlerindeki plastik pipetleri, kağıt pipetler ile değiştiriyor.

Nestlé’nin global olarak verdiği “2050’de Net Sıfır” emisyona ulaşma taahhüdü doğrultusunda, sürdürülebilirlikle ilgili aksiyonlarına hız veren Nestlé Health Science Türkiye, Türkiye’de enteral beslenme alanında ilk ve şu an için tek kağıt pipetli ürünleri piyasaya sunuyor.

Geleceğe karbon izi bırakmadan ilerlemek isteyen Nestlé Health Science Türkiye, 2025 yılına kadar ambalajlarının yüzde 100’ünü yeniden kullanılabilir veya geri dönüştürülebilir hale getirecek. Bu kapsamda yerli enteral beslenme ürünlerinde Tetra Brik’ e geçiş sürecini de başlatan Nestlé Health Science Türkiye, bu iki sürdürülebilirlik aksiyonu ile çevreye verdiği etkiyi en aza indirmeyi hedefliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Yeni doğan Döneminde Sarılığa Dikkat!- Tekirdağ Ak Haber
Next post Göz Nezlesine Karşı 7 Etkili Öneri- Tekirdağ Ak Haber