Milletvekili Süleyman Bülbül, sarayda yaşanan Atatürk sansürüne tepki gösterdi!- Tekirdağ Ak Haber

Read Time:1 Minute, 36 Second

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, sarayda yaşanan Atatürk sansürüne tepki göstererek, “Ne kadar sansür uygularsanız uygulayın Atatürk’ün adını bu ülkeden silemezsiniz, silmeye gücünüz yetmez!” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Sarayda düzenlenen programda Etiyopya Başbakanı Abiy Ahmed’in Atatürk için söylediği sözlerin sansürlenmesine tepki gösterdi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, “Dünyanın kabullendiği büyük lider Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik sansürleme çabaları ne yazık ki devam ediyor. Etiyopya Başbakanının Atatürk için söylediği "Büyük reformist ve karizmatik lider Mustafa Kemal Atatürk" sözleri çevirmen dahil herkesi rahatsız etmiş. Sarayın çevirmeni, Atatürk’le ilgili sözleri sanki Erdoğan için söylenmiş gibi çeviriyor. Sizin en fazla yapabileceğiniz Atatürk’e atfedilen övgüleri kendinize söylenmiş gibi gösterebilirsiniz. Ötesine gücünüz yetmez, yetmeyecek” dedi.
Tüm dünyanın kabul ettiği lidere kendi ülkesinde vatanında sansür uygulanması kabul edilemez diyen CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, “Ne kadar sansür uygularsanız uygulayın Atatürk’ün adını bu ülkeden silemezsiniz, silmeye gücünüz yetmez! Tüm unutturma çabalarınıza karşılık hepimiz Atamız’ın izinden gitmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Kızılay sel bölgelerinde iyileştirme çalışmalarına destek oluyor- Tekirdağ Ak Haber
Next post TDP’li Mehmet Ali Demir ’den Kavuncu ’ya Geçmiş Olsun Mesajı- Tekirdağ Ak Haber