Mark Eliyahu hayranları ile 19 Kasım’da Zorlu PSM’de buluşuyor- Tekirdağ Ak Haber

Read Time:1 Minute, 26 Second

Büyüleyici müzisyen, yetenekli besteci ve kamança ustası Mark Eliyahu,  19 Kasım’da Turkcell Sahnesi’nde! Ülkemizde büyük bir hayran kitlesine sahip olan müzisyene bu performansında babası, seçkin müzisyen, besteci, müzikolog ve tar üstadı Piris Eliyahu, perküsyonda Rony Iwryn, klavyede Haim Weiss, gitar ve klavyede ise Adi Rotem eşlik edecek.

 

Dünyanın en seçkin sahnelerinde biletleri tükenen konserlere imza atan Mark Eliyahu, 19 Kasım’da Zorlu PSM’de unutulmaz bir performans sunacak. ‘Endless’ turnesinin parçası olarak vereceği konserde, kamançadaki ustalığı ile bu büyüleyici enstürmanın sesini İstanbullu müzikseverlerle buluşturacak.

 

Müziğin “her şey” olduğu bir evde büyüyen ve dört yaşında keman çalmaya başlayan Eliyahu, on altı yaşındayken müzikal yolculuğuna başladı. Lise yıllarında eğitim için gittiği Yunanistan'da kamança ile tanışıp hayran kaldı ve Azerbaycan'a giderek Adalet Vezirov'dan ders aldı. Müzisyen olan babası Piris Eliyahu'nun izinden giden ve ona bir çok çalışmasında eşlik eden sanatçı, usta müzisyenlerle birlikte, 150 yıllık kamanchesinin benzersiz sesini uzaklara taşıdı. Geçmişten gelen derin gelenekleri ve kadim enstrümanları, geleceğin modern sesiyle bir araya getiren sanatçı, Doğu ve Batı'yı sentezleyen müziğiyle insanları anlamlı bir ses yolculuğuna çıkararak bugüne dek milyonlarca müzikseveri kendine hayran bırakmayı başardı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Futbolun efsaneleri Pepsi ‘Yıldız Futbolcu Seminerleri’ kapsamında Eskişehir’deydi- Tekirdağ Ak Haber
Next post Cumhuriyet Bayramı Minikler Futbol Turnuvası sona erdi- Tekirdağ Ak Haber