CHP Adıyaman tütün üreticilerinin yanında- Tekirdağ Ak Haber

Read Time:1 Minute, 21 Second
CHP Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet, tütün üreticilerinin yanında olmaya devam edeceklerini söyledi.
 
CHP Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet daha önce yaptığı açıklamada, tütün üreticilerinin 3 yıldan 6 yıla kadar hapis cezasına mahkûm edilebileceğinin altını çizmiş, son tarihin ise 1 Temmuz 2021 olarak belirlendiğine dikkat çekmişti. Başkan Binzet, tütün üreticilerini cezaevine gönderecek yasa maddesinin 10 gün sonra yürürlüğe gireceğini ayrıca vurgulamıştı.
 
Vakit, tütün üreticileri için daralırken, CHP İl Başkanı Binzet, tütün üreticilerinin yanında olmaya devam ediyor. Son olarak CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, CHP Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet, CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz ve CHP Çelikhan İlçe Başkanı Kamber Sucu tütün üreticileri ile bir araya geldi.
 
 
“ALIN TERİNE KARŞI DURAMAZSINIZ”
 
Tütün üreticilerinin yanında olduklarını belirten CHP Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet, “Tütün, bölgenin geçim kaynağıdır. Hem yerlidir hem millidir. İktidar yerlilik ve millilikten bahsedecekse hamaset yapmasın, üreticisine destek versin. 2017’de söyledik yine söylüyoruz, bu yasak gelirse yerli üretici kaybeder, yabancı firmalar kazanır. Bu yasanın ertelenmesi şart. Tütün üreticilerinin emeklerini görmezden gelemez, alın terlerine karşı duramazsınız.” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Previous post YKS’ye Gireceklere Öneriler: Kendi Değerinizi Sınav Başarısıyla İlişkilendirmeyin- Tekirdağ Ak Haber
Next post DEVA’dan Telafi Eğitimi Yol Haritası!- Tekirdağ Ak Haber