Başkan Gerenli’den öğretmene saldırıya sert tepki!- Tekirdağ Ak Haber

Read Time:2 Minute, 4 Second

Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, geçtiğimiz Cuma günü bir öğrenci velisi tarafından Şehit Pilot İbrahim Gerçek İlk ve Ortaokulu Müdürü Sibel Doğa’na yapılan saldırıyı sert sözlerle kınadı. Başkan Gerenli, “Lüleburgaz gibi çağdaş Cumhuriyet kentinde, eğitime bu kadar önem verdiğimiz bir kentte, bir öğretmenimize, bir müdürümüze, bir kadın eğitimciye bu şekilde bir davranışta bulunulması asla kabul edilemez. Bunu ben de şiddetle kınıyorum.” dedi. 

 

Lüleburgaz Belediyesi Kültür Alanı’nda düzenlenen resim sergisi açılışında konuşan Başkan Gerenli, geçtiğimiz Cuma günü Şehit Pilot İbrahim Gerçek İlk ve Ortaokulu Müdürü Sibel Doğa’na bir öğrenci velisi tarafından yapılan saldırıyı şiddetle kınadı. Başkan Gerenli eğitimciye yapılan bu tür davranışların asla kabul edilemeyeceğini söyledi. 

 

Kadın öğretmene saldırıya sert tepki!

Başkan Gerenli, olayları Cuma gününden bu yana durumu büyük bir üzüntüyle takip ettiğini belirterek, “Cuma gününden beri ben de büyük bir üzüntüyle takip ediyorum. Lüleburgaz gibi çağdaş Cumhuriyet kentinde, eğitime bu kadar önem verdiğimiz, bu kadar eğitim düzeyi yüksek olduğu bir kentte bir öğretmenimize, bir müdürümüze, bir kadın eğitimciye bu şekilde bir davranışta bulunulması asla kabul edilemez. Bunu ben de şiddetle kınıyorum.” dedi.

“Ufak olaylar denilip üstü kapatılmamalı”

Lüleburgaz halkının bu duruma hep birlikte ortak tepki göstermesi gerektiğini söyleyen Başkan Gerenli, “Bu tür şeyler ‘Ufak olaylar’ denilip asla üstü kapatılmamalı. Küçükken üzerine gidilmeli. Yara kangrene dönüşmeden düzeltilmeli. Eğitim, eğitim, eğitim. Bu ülkenin geleceği için en önemli şey eğitimdir. Asla hiçbir öğretmenimize kaldırılan eli ya da ona karşı yapılan herhangi bir sözlü hakareti kabul etmemiz ya da hoş görmemiz mümkün değildir. Şiddetle kınıyorum.” diye konuştu.  

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post 1Kahve2Dost Karavanı 6 Bin 300 Kişiyi Ağırladı!- Tekirdağ Ak Haber
Next post Düğerek Cezaevi’nin Atık Su Sorunu Çözüldü- Tekirdağ Ak Haber