Başkan Benli, Afgan Göçüne Karşı Tedbir Alınmalı- Tekirdağ Ak Haber

Read Time:1 Minute, 56 Second

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkan Yardımcısı Dr. Handan Toprak Benli, ABD’nin demokrasi götürmek için girdiği ülkelerde nedense yobazlık, yoksulluk, yolsuzluk, uyuşurucu, iç savaş kargaşa, kaos yaşanıyor ve sonuçta  kaçanların rotası da genelde Türkiye oluyor” dedi.
DSP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Handan Toprak Benli, Afganistan’da Taliban’ın yönetimi ele geçirmesi sonrası yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

 
Afganistan’da yaşananları dikkatle izlediklerini dile getiren DSP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Handan Toprak Benli, “Afganistan’da Taliban güçleri yönetimi ele geçirdi. Daha doğrusu Afganistan Taliban’a teslim edildi. Zulmünden korkan halk korkudan kaçmaya başladı. Havaalanında yaşananları üzüntü ile izledik. ABD kendi vatandaşlarını ülkeden çıkardı. Orada bulunan Türk güvenlik güçlerimizle ilgili nasıl bir yol izlenecek henüz net bir açıklama yapılmadı. Umuyoruz askerimiz de oradan en kısa sürede tahliye edilir. ABD’nin, NATO’nun terkettiği bu ülkede Türk askerinin ne işi olduğuyla ilgili açıklama bekliyoruz” dedi.
ABD’nin Afganistan’a Taliban’ı bahane ederek girdiğini yirmi yıl sonra daha kötü bir halde terk ettiğini dile getiren DSP Genel Başkan Yardımcısı Benli, “Demokrasi götürmek için ABD’nin girdiği ve çekildiği ülkelerde nasıl oluyor da yobazlık, yoksulluk, yolsuzluk, uyuşturucu, iç savaş, kargaşa, kaos ve sonuçta hep göç oluyor? Irak, Suriye, Afganistan. Yoksa bu bir taktik mi? Hep birlikte göreceğiz. Tüm bunların sonucunda bu ülkelerde bulunan insanlar da nedense kaçmak için çokça Türkiye’yi seçiyor. Milyonlarca Suriyeli’ye bakan ülkemiz şimdi de Afgan göçü ile karşı karşıya, gelenler de hep yetişkin erkek. Ülkemiz göç selinde boğuluyor.
 
Ülkeyi yönetenler, bu konuda acilen çözüm üretmeli ve ülkemize yönelik yaşanan göç dalgasının önü kesilmelidir” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Başkan Yıldızlar, Çiftçilerin Sorunlarını Dinledi- Tekirdağ Ak Haber
Next post Rolls-Royce 100’üncü Pearl 15 Motorunu Bombardier’e Teslim Etti- Tekirdağ Ak Haber