16.07.1992 doğumlu Cem Küçükdeveci , eğitim hayatını Kültür Kolejinde tamamladı.Lisans eğitimini yine Kültür Kolejinde Web-Tasarım bölümünde tamamladı. Tenisle henüz 10 yaşlarındayken tanışan başarılı sporcu üniversite takımlarında yıldızını parlattı.

Profesyonel basketbol oyuncusu olarak da çok başarılı olan Küçükdeveci, tenis tutkusunu ön plana çıkardı. Cem Küçükdeveci ,en iyi genç tenisçilerinin kıyasıya rekabet ettiği 2019 Yeşilyurt Cup şampiyonası’nda zorlu rakiplerini geride bırakıp tenis Kulüplerinin gözdesi olmayı başardı.

Türkiye’nin en popüler tenis turnuvalarında ritmiyle dikkat çeken yetenekli sporcu Etiler Tenis Kulübü Senyör Tenis Turnuvası, Tesk Senyör Tenis Turnuvası, Bakırköy Spor Vakfı Cumhuriyet Kupası gibi prestijli turnuvalarda yer aldı. 2019 Yeşilyurt Cup Turnuvası’nda 6/1-6/2’lik skorla muhteşem bir performansın karşılığını aldı. Hem rakiplerine hem de tenis severlere unutulmazlar anlar yaşatmayı başardı. 2019 Yeşilyurt Cup Şampiyonasında ritmik performansıyla fark yaratan Küçükdeveci’nin yeni hedeflerinde daha büyük zaferler var. Dikkatleri üzerine çeken genç sporcunun kariyerinde yükselişe geçeceği yeni dönemler başlıyor.

Kendi klasmanında oyun stiliyle fark yaratırken, Türkiye şampiyonu olmayı hedefliyor ve erken dünyanın en büyük kortlarına da adım atmayı planlıyor. Şampiyonluk maçında nefes kesen son çeyrek Küçükdeveci’nin önümüzdeki karşılaşmalarda tenis tutkunlarına daha yüksek heyecanlar yaşatacağını gösteriyor. Yeni zaferle için sıkı çalışan sporcu haftada 5 gün sıkı antrenman yaptığını dile getiriyor.

Genç tenisçi kendine has tarzıyla kortlarda nefes kesen anlara imza atacak. Çocukluğundan beri raketi elinden düşürmeyen başarılı sporcunun tenis kortlarındaki başarıları hayranlık uyandırıyor. Küçükdeveci rakipler ne kadar zorluysa karşılaşmaların o kadar heyecanlı olduğunu söylüyor. Aldığı şampiyonluğun ardından yeni şampiyonluklara yelken açıyor.

Sadece Türkiye’de değil dünya çapında başarılı bir tenisçi olmayı hedefliyor. Görünen o ki başarılı genç tenisçi raketiyle bizleri daha çok heyecanlandıracak. Önümüzdeki sezonlarda unutulmaz maçlar izlemeye hazır olun. Küçükdeveci yeni sezonda Yeşilyurt Spor ile kortlarda sevenleriyle buluşmaya karar verdi. Yeşilyurt kortlarında antrenmanlarına devam ediyor. Genç şampiyon daha nice zaferlerle yeni kulübünün yüzünü güldürecek gibi görünüyor. Keyifli ve heyecanlı tenis maçları seyretmek istiyorsanız bu genç yeteneği takip edin. Rakipleri onu çoktan takip etmeye başladı bile.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir