Corona virüsü sebebiyle hepimizin evlere kapandığı bu dönemde Karikatürist Erman Gülgeç harika bir projeye imza attı.

Daha önce de ülkemizde birçok şehirde karikatür eğitimi vermiş olan 26 yaşındaki Erman Gülgeç “Sıfırdan Başlayanlar İçin Karikatür Dersleri” isimli projesini geçtiğimiz günlerde tamamen ücretsiz olarak YouTube’da başlattı.

Çizim konusunda hiç yeteneği olmadığını düşünen izleyiciler bile videoları izleyip Erman Gülgeç ile çizim yaptıktan sonra, temel seviyede başarılı çizimler yapmaya başladı.

Erman Gülgeç, Sıfırdan Başlayanlar İçin Karikatür Dersleri hakkında;

Hepimiz evlere kapandık. Yeni birşeyler öğrenmek için harika bir fırsat, bolca vaktimiz var. Bu sebeple YouTube kanalımda karikatür nasıl çizilir ve karikatür eğitimi konseptli videolar üretmeye başladım. Bu videoların hepsini de Sıfırdan başlayanlar için karikatür dersleri isimli bir oynatma listesinde toparladım.

Tepkiler oldukça iyi kısa sürede büyük bir kitleye ulaştık. İlk videolarda sadece çizim yapmaya odaklanmıştım ama sonrasında yorumları okudukça izleyicilerin onlara hayata dair veya çizim serüvenime dair tecrübelerimi aktarmamı da istediklerini fark ettim. O yüzden artık hem ders hem sohbet ederek eğitimimize devam ediyoruz. Her cumartesi saat 12:30’da yeni bir ders videosu yayınlıyorum. Bu dersler sayesinde bir kişinin bile karikatür sanatına ilgisini çekebildiysem ne mutlu bana.”  dedi.

Karikatür sanatının yayılmasını Türk mizahına yeni karikatüristler kazandırmayı kendisine ilke edinmiş Erman Gülgeç, ülkemizdeki üniversitelerde söyleşiler ve canlı çizimler yaptı. Tüm etkinliklerin ve eğitimlerin ücretsiz olması da oldukça dikkat çekici.

Karikatürist Erman Gülgeç son olarak; “Bizi yalnız ve yalnız sevgi kurtaracak!” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir